1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak
Wielki strach

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85240

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-08, 12:19   Temat: Czerniak
Tak,to indeks mitotyczny. Wejdz na watek Myszki, tam Pani Administrator opisala pojecie indeksu mitotycznego. Pozdrawiam.
  Temat: Czerniak
Wielki strach

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85240

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-06, 17:42   Temat: Czerniak
Super, ze Twoje wyniki okej...synka tez beda okej:) wytrzyma do zdjecia szwow, a Ty juz nie bedzisz sie nigdy zastanawiac co tam mu rosnie...:) pozdawiam
  Temat: Czerniak
Wielki strach

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85240

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-08-20, 11:36   Temat: Czerniak
4 wrzesnia to juz niedlugo:) a moze bedzie troszke chlodniej i malemu bedzie sie ladniej ranka goila..im chlodniej tym lepiej...
  Temat: Czerniak
Wielki strach

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85240

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-08-18, 18:04   Temat: Czerniak
Tak mi sie tez wydaje, ze wrodzone nalezy szybciutko usuwac....najgorsze jest to, zeby zmotywowac takiego malucha dotego, zeby pozostal nieruchomy podczas zabiegu...bo na pewno go nie bedzie bolalo tylko sytuacja go pewnie wystraszy....usuwajcie szybciutko jak tylko sie da...a jesli chodzi o wyniki totrzymam kciuki, ale ta wstretna choroba raczej u dzieci nie wystepuje, trzeba tylko zadbac, zeby to znamie zlikwidowac, zeby za kilkanascie lat nie mial z tym klopotu...

[ Dodano: 2012-08-18, 20:11 ]
Aaa..teraz doczytalam, ze w ogolnym....i okej...nic nie beddzie czul, przespi sobie zabieg:)
  Temat: Czerniak
Wielki strach

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85240

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-08-18, 11:04   Temat: Czerniak
Dobrze, ze Cie babcia zmobilizowala...wykrylas chorobe we wczesnej fazie...z drugiej strony to oprocz mobilizacji ze strony babci Tobie intuicja nie pozwolila zaufac lekarzom i to wycielas....czytalam gdzies, ze badania dermatoskopem okresla sie na poziomie 85% czulosc i 80% swoistosc....zostaje 20% ryzyka...i trzeba zdac sie na jakis swoj szósty zmysl...zwlaszcza, ze u Ciebie dwoch lekarzy mowilo o braku niebezpieczenstwa....nie dziwie sie, ze teraz chcesz wyciac nie baczac na to co powie dermatoskop....a Twoj synek to znamie ma wrodzone?czy nabyte? Bo czytalam, ze wrodzonych lepiej sie pozbyc do czasu osiagniecia dojrzalosci płciowej....fat, ze Twoj maluszek jeszcze ma sporo do dojrzalości:)
  Temat: Czerniak
Wielki strach

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85240

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-08-18, 00:22   Temat: Czerniak
No bo na NFZ musisz miec skierowanie...ale jak robisz prywatnie to nie musisz...
  Temat: Czerniak
Wielki strach

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85240

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-08-17, 13:59   Temat: Czerniak
To wielkie szczescie, ze sie zdecydowalas na zabieg mimo, ze dermatolodzy mowili, ze bezpieczne...co Cie sklonilo do tego? Pytam, bo ja tez mimo, ze mowili bezpieczne usunelam i czekajac na wyniki i tak przezylam traume....ja swoje usunelam, bo jedno bylo bardzo ciemne, budzilo moj niepokoj swoim kolorem, co na nie spojrzalam to schizowalam...a dwa byly takie dwukolorowe, nie pamietalam kiedy sie pojawily, nie umialam odpowiedzic sobie i lekarzom na pytanie czy urosly, czy sie zmienily...i tez usunelam....i mimo blizn wcale nie zaluje, nie patrze na nie i nie zastanawiam sie co by bylo..gdyby...
  Temat: Czerniak
Wielki strach

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85240

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-08-17, 13:44   Temat: Czerniak
Dziwne jest to, ze idac prywatnie do lekarza chirurga ten pyta o skierowanie...ja wycinalam kilka znamion i poniewaz dermatolodzy uznawali je za bezpieczne onkologicznie nie dawali mi skierowan, bo w przypadku takich zmian dlugo sie czeka na usuniecie ambulatoryjne w szpitalu....wiem, bo w czerwcu dostalam takie skierowanie i w szpitalu wyznaczona mi zabieg na 19 wrzesnia.bo na na skierowaniu bylo napisane znamie barwnikowe...dlatego tez z kazdym, wlacznie z tym, ktore mialo zostac usuniete w szpitalu we wrzesniu udalam sie prywatnie do chirurga plastycznego i zostaly mi usuniete. Fakt, ze chirurg plastyczny bardziej dbal o wyglad blizny co spowodowalo, ze zastosowal taktyke biopsji scinajacej, ktora ja uznalam za niewystarczajaca i poprawial to drugi chirurg rowniez prywatnie. Przeciez znamiona barwnikowe mozna usuwac rowniez ze wzgledow kosmetycznych i zaden dermatolog na taki zabieg nie kieruje...wygooglaj sobie prywatne gabinety chirurga-onkologa ( u nas w Szczecinie z takimi rzeczywiscie slabo) albo kliniki prywatne, gdzie wykonuja zabiegi z chirurgii i chirurgii plastycznej. Uprzedź tylko lekarza, ze chorujesz....chociaz faktycznie zamiast sie ciac lepiej isc do dermatologa z dermatoskopem i zbadac czy one sa niepokojace onkologicznie....i wtedy zdecydowac sie na zabieg.... Ja jestem panikara i pewnie zdecydowalabym sie na usuniecie nawet gdybym uslyszala, ze do obserwacji ( co ostatnio uslyszalam i wycielam, zeby nie musiec obawaic sie czy cos sie z tym nie porobi)...reasumujac...nie slyszalam o tym, zeby chirurg prywatnie usuwajac znamiona zadal skierowania od dermatologa....powodzenia :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group